Історія боулінгу в датах та фактах
Здавалося б, що ще можна додати до історії боулінгу. Виявляється, можна. Достатньо викласти її в хронологічному порядку:
3200 до нашої ери – Єгиптяни грають в примітивну форму боулінгу.
200-300 н.е. – Германські монахи представили боулінг публіці у якості релігійного ретуалу. Мартін Лютер (Martin Luther) стандартизував гру та назвав її “кеглі” та довів кількість кегель до 9 штук.
1300 гг. – в заможних Європейських королівських будинках з’являються галявини для боулінгу.
1455 г. – в центрі Лондона побудований перший критий боулінг-центр.
1465 г. – Едуард IV видає закон, який забороняє “возню з камінням” та інші схожі на боулінг ігри.
1555 г. – боулінг-центри були закриті, через те що їх використовували, як місця для “незаконних зборів”.
1611 г. – капітан Джеймс Смит (James Smith) повернувся в свою колонію в Джеймстауні, Вірджинія, и виявив, що колоністи голодували, але з радістю грали в боулінг. Гру швидко оголосили незаконною, а за непокору загрожувало до трьох дижнів заключення під варту.
1623 г. – Голландці з задоволенням грали в боулінг (9 кегель) у своїй колонії Нью-Йорк.
1670 г. – Англійский король Карл, обожнювавших азартні ігри, стандартизував правила гри для того, щоб зрівняти шанси гравців.
1840 г. – в США зростає популярність “боулінг-алей”, котрі майже завжди асоціюються з тавернами.
1870 г. – дев’ятикегельний боулінг забороняють, через те що він асоціюється з азартними іграми та криміналом. Для того щоб обійти цю заборону, створюється десятикегельний боулінг, який швидко набирає популярність.
1895 г. – сформовано Американский Боуіинг Конгрес.
1909 г. – Дж. Д. Естес (J.D. Estes) з Філадельфії створює гру Skee-Ball (м’яч на лижах) – гру, вітдалено нагадуючу боулінг.
1916 г. – в Америці створюють Міжнародний Жіночий Боулінг Конгрес (WIBC).
1927 г. – Чемпіон світу Джиммі Сміт (Jimmy Smith) перемагає в товариській грі у місцевого боулера місіс Флоретти Маккучен (Mrs. Floretta McCutcheon); цей матч став причиною створення Школи правил гри в боулінг пані Маккучен.
1950 гг. – після винаходу пристроїв для встановлення кегель, боулінг стає масовим видом спорту. Здійснюються активні спроби зробити боулінг популярним серед вищого суспільства. Капеціо (Capezio) створює лінію з виробництва взуття для боулінгу, на рекламі зображена великосвітська дама, яка грає в боулінг.
1958 г. – Створений логотип компанії “Brunswick”; ажіотаж серед тінейджерів, вони штурмують нову високотехнологічну продукцію фірми, продавцям доводиться рятуватися задні двері.
1959 г. – Ед Любанскі (Ed Lubanski) із Детройту набирає 700 балів для своєї команди-п’ятірки на чемпіонаті АВС.
1961 г. – кількість доріжок для боулінгу в США зростає з 6500 до 10000 и більше; збільшується діаметр шийки кегель та до їх ваги додається 7/10 унції.
1963 г. – Американці витратили $43.6 милльони доларів за рік на закупку шарів для боулінгу.
1966 г. – Дік Вебер (Dick Weber) в четвертий раз за п’ять років перемагає на турнірі “Відкритий чемпіонат США” по боулінгу.
1984 г. – в Сент-Луісі, Миссурі, відкривається музей боулінгу та створюється Зал Слави. В комплексі вартістю 7 міліонів доларів розміщується чотири доріжки 1924 року (ручні машини з установи кегель). На них можна зіграти чотири фрейми за $3. В цьому ж році, Джим Вебб (Jim Webb) б’є рекорд тривалості гри, кидаючи шари на протязі 195 годин та 1 хвилини.
1990 г. – АВС надає данні, які говорять прот те, що в світі в боулінг грає 50 мільонів чоловік. Видається журнал “X Magazine” зі смішними історіями про боулінг.